MURATA XNCLH19M200THJA1P0
MURATA XNCLH19M200THJA1P0
MURATA XNCLH19M200THJA1P0
Manufacturer No:
XNCLH19M200THJA1P0
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
XNCLH19M200THJA1P0 Information
  • Frequency
  • 19.2 MHz
  • Output
  • Clipped Sine Wave
  • Voltage - Supply
  • 3V
  • Frequency Stability
  • ±200ppb
  • Parameter
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C
  • Current - Supply (Max)
  • 2mA
  • Size / Dimension
  • 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.059" (1.50mm)