MURATA NTPA78R0LBMB0
MURATA NTPA78R0LBMB0
MURATA NTPA78R0LBMB0
Manufacturer No:
NTPA78R0LBMB0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Radial
Description:
ICL 8 OHM 15% 1.7A 7MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
NTPA78R0LBMB0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • NTPA7
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Obsolete
  • R @ 25°C
  • 8 Ohms
  • Tolerance
  • ±15%
  • Current - Steady State Max
  • 1.7 A
  • Diameter
  • 0.276" (7.00mm)
  • Lead Spacing
  • 0.197" (5.00mm)