Siemens 3SE51120QV101AA7
Siemens 3SE51120QV101AA7
Manufacturer No:
3SE51120QV101AA7
Manufacturer:
Siemens
Package:
Description:
SAFETY POS. W. SEPARATE
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
3SE51120QV101AA7 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Siemens
  • Series
  • SIRIUS
  • Package
  • Box
  • Product Status
  • Active
  • Type
  • Non-Locking
  • Circuit
  • 3PST-2NC/1NO
  • Current Rating (Amps)
  • 6A (AC), 3A (DC)
  • Voltage Rating
  • 120VAC, 24VDC
  • Actuator Type
  • Panel Disconnect
  • Termination Style
  • Screw Terminal
  • Parameter
  • Conduit Thread Size
  • M20 x 1.5
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 85°C