Siemens 3RQ30552SM30
Siemens 3RQ30552SM30
Siemens 3RQ30552SM30
Manufacturer No:
3RQ30552SM30
3RQ30552SM30 Information
  • Base Product Number
  • 3RQ3055
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 60°C
  • Termination Style
  • Spring Terminal
  • Operate Time
  • 0.2 ms
  • Coil Voltage
  • 24VDC
  • Switching Voltage
  • 30VDC - Max
  • Release Time
  • 0.3 ms
  • Contact Rating (Current)
  • 5 A