MURATA XRCFD26M000FYQ53R0
MURATA XRCFD26M000FYQ53R0
MURATA XRCFD26M000FYQ53R0
Manufacturer No:
XRCFD26M000FYQ53R0
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
XRCFD26M000FYQ53R0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 10 Weeks
  • Operating Temperature
  • -30°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Frequency
  • 26MHz
  • Parameter
  • Frequency Stability
  • ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • 150Ohms
  • Load Capacitance
  • 8pF
  • Frequency Tolerance
  • ±20ppm
  • Height Seated (Max)
  • 0.014 0.35mm