Renesas XLH53V002.048000X
Renesas XLH53V002.048000X
Renesas XLH53V002.048000X
Manufacturer No:
XLH53V002.048000X
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
XLH53V002.048000X Information
  • Operating Temperature
  • -20°C~70°C
  • Series
  • XPRESSO? FVXO-HC53
  • Size / Dimension
  • 0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
  • Type
  • VCXO
  • Voltage - Supply
  • 3.3V
  • Parameter
  • Frequency
  • 2.048MHz
  • Current - Supply (Max)
  • 32mA
  • Absolute Pull Range (APR)
  • ±50ppm
  • Height Seated (Max)
  • 0.055 1.40mm