MURATA PKM22EPH2002
MURATA PKM22EPH2002
MURATA PKM22EPH2002
Manufacturer No:
PKM22EPH2002
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PKM22EPH2002 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
  • 10 Weeks
  • Mount
  • Through Hole
  • Mounting Type
  • Through Hole
  • Operating Temperature
  • -20°C~70°C
  • Packaging
  • Bulk
  • Series
  • PiezoRinger®
  • Size / Dimension
  • 0.866Dia 22.00mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • Parameter
  • Termination
  • PC Pins
  • Max Operating Temperature
  • 70°C
  • Min Operating Temperature
  • -20°C
  • Technology
  • Piezo
  • Frequency
  • 2kHz
  • Operating Mode
  • Ringer
  • Input Type
  • Zero-Peak Signal
  • Voltage Range
  • 25V Max
  • Self Resonant Frequency
  • 2kHz