MURATA NTPA74R0LB1A0
MURATA NTPA74R0LB1A0
MURATA NTPA74R0LB1A0
Manufacturer No:
NTPA74R0LB1A0
Description:
ICL 4 OHM 15% 2.3A 7MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
NTPA74R0LB1A0 Information
  • Package
  • Tape & Box (TB)
  • Product Status
  • Obsolete
  • R @ 25°C
  • 4 Ohms
  • Tolerance
  • ±15%
  • Current - Steady State Max
  • 2.3 A
  • Diameter
  • 0.276" (7.00mm)
  • Lead Spacing
  • 0.197" (5.00mm)