TI LM6154BCMX
TI LM6154BCMX
TI LM6154BCMX
Manufacturer No:
LM6154BCMX
Manufacturer:
TI
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC.Standard Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
LM6154BCMX Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Part Status
  • Obsolete
  • Manufacturer Lead Time
  • 7 Weeks
  • Amplifier Type
  • Standard
  • Current - Input Bias
  • 500 nA
  • Current - Output / Channel
  • 16.9 mA
  • Current - Supply
  • 1.6mA (x4 Channels)
  • Gain Bandwidth Product
  • 80 MHz
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Circuits
  • 4
  • Operating Temperature
  • 0°C ~ 70°C
  • Output Type
  • Rail-to-Rail
  • Package / Case
  • Slew Rate
  • 30V/µs
  • Supplier Device Package
  • 14-SOIC
  • Voltage - Input Offset
  • 300 µV
  • Voltage - Supply Span (Max)
  • 24 V
  • Voltage - Supply Span (Min)
  • 2.7 V