LRC LESD8D18CT5G
LRC LESD8D18CT5G
Manufacturer No:
LESD8D18CT5G
Manufacturer:
LRC
Package:
Description:
4A 116W 29V 23V 18V SOD-882 TVS Diodes ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
LESD8D18CT5G Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOD-882
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 300nA
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 4A
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 116W
  • Clamping Voltage
  • 29V
  • Junction Capacitance
  • 45pF
  • Voltage - Breakdown
  • 23V
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 18V