Unknown IRFR120NTRPBF-HXY
Unknown IRFR120NTRPBF-HXY
Manufacturer No:
IRFR120NTRPBF-HXY
Manufacturer:
Unknown
Package:
Description:
100V 12A 17W 120mΩ@10V,3A 1V 1 N-Channel TO-252-2L MOSFETs ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
IRFR120NTRPBF-HXY Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • TO-252-2L
  • Drain to Source Voltage
  • 100V
  • Operating Temperature
  • -55℃~+150℃
  • Current - Continuous Drain(Id)
  • 12A
  • Pd - Power Dissipation
  • 17W
  • RDS(on)
  • 120mΩ@10V,3A
  • Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
  • 1V
  • Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
  • 21.4pF@50V
  • Number
  • 1 N-Channel
  • Input Capacitance(Ciss)
  • 196pF@50V