MURATA GRM216R71H822JA01D
MURATA GRM216R71H822JA01D
MURATA GRM216R71H822JA01D
Manufacturer No:
GRM216R71H822JA01D
Package:
0805
Description:
8.2 nF Ceramic Capacitor 5 % 0805
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
GRM216R71H822JA01D Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • EOL (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
  • 0805
  • Mount
  • Surface Mount
  • Manufacturer Lifecycle Status
  • TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Voltage Rating (DC)
  • 50 V
  • Tolerance
  • 5 %
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
  • 125 °C
  • Min Operating Temperature
  • -55 °C
  • Capacitance
  • 8.2 nF
  • Type
  • Parameter
  • Depth
  • 1.25 mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • X7R
  • Voltage Rating
  • 50 V
  • Height
  • 600 µm
  • Length
  • 2 mm
  • Width
  • 1.25 mm