MURATA BLM21BB151SN1B
MURATA BLM21BB151SN1B
MURATA BLM21BB151SN1B
Manufacturer No:
BLM21BB151SN1B
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Wed, May 13 - Thu, May 14, 2026
BLM21BB151SN1B Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • Production (Last Updated: 1 month ago)
  • Number of Pins
  • 2
  • Core Material
  • Ferrite
  • Package
  • Bulk
  • Base Product Number
  • MTKCA
  • Mfr
  • Omron Automation and Safety
  • Product Status
  • Obsolete
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Packaging
  • Bulk
  • Tolerance
  • 25 %
  • Type
  • Parameter
  • Resistance
  • 150 Ω
  • Max Operating Temperature
  • 125 °C
  • Min Operating Temperature
  • -55 °C
  • Current Rating
  • 600 mA
  • Number of Circuits
  • 1
  • Test Frequency
  • 100 MHz
  • DC Resistance (DCR)
  • 210 mΩ
  • Impedance
  • 150 Ω
  • RMS Current (Irms)
  • 600 mA
  • Series Resistance
  • 210 mΩ