Siemens B82422-A1183-K100
Siemens B82422-A1183-K100
Manufacturer No:
B82422-A1183-K100
Manufacturer:
Siemens
Package:
Description:
Description: General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
B82422-A1183-K100 Information
  • Type
  • Parameter
  • Part Life Cycle Code
  • Transferred
  • Ihs Manufacturer
  • SIEMENS A G
  • Reach Compliance Code
  • unknown
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Core Material
  • FERRITE
  • DC Resistance
  • 2 Ω
  • Inductance-Nom (L)
  • 18 µH
  • Inductor Application
  • RF INDUCTOR
  • Inductor Type
  • GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Type
  • Parameter
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Number of Functions
  • 1
  • Number of Terminals
  • 2
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
  • 27
  • Rated Current-Max
  • 0.155 A
  • Self Resonance Frequency
  • 17 MHz
  • Shape/Size Description
  • RECTANGULAR PACKAGE
  • Shielded
  • NO
  • Special Feature
  • Q MEASURED AT 2.52 MHZ