MURATA 7BB-41-2L0
MURATA 7BB-41-2L0
MURATA 7BB-41-2L0
Manufacturer No:
7BB-41-2L0
Manufacturer:
MURATA
Package:
300
Description:
BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ 41MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-41-2L0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • 7BB
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Last Time Buy
  • Frequency
  • 2.2 kHz
  • Type
  • Standard
  • Impedance
  • 300 Ohms
  • Capacitance @ Frequency
  • 30000pF @ 1kHz
  • Size / Dimension
  • 1.614" Dia (41.00mm)