MURATA 7BB-20-6L0
MURATA 7BB-20-6L0
MURATA 7BB-20-6L0
Manufacturer No:
7BB-20-6L0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ 20MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
7BB-20-6L0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • 7BB
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Last Time Buy
  • Frequency
  • 6.3 kHz
  • Type
  • Standard
  • Impedance
  • 1 kOhms
  • Capacitance @ Frequency
  • 10000pF @ 1kHz
  • Size / Dimension
  • 0.787" Dia (20.00mm)