NXP 74LVC1G125GW-Q100
NXP 74LVC1G125GW-Q100
NXP 74LVC1G125GW-Q100
Manufacturer No:
74LVC1G125GW-Q100
Manufacturer:
NXP
Package:
1.25 MM, PLASTIC, MO-203, SC-88A, SOT353-1, TSSOP-5
Description:
IC DRIVER, Bus Driver/Transceiver
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
74LVC1G125GW-Q100 Information
  • Type
  • Parameter
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Transferred
  • Ihs Manufacturer
  • NXP SEMICONDUCTORS
  • Part Package Code
  • TSSOT
  • Package Description
  • Pin Count
  • 5
  • Reach Compliance Code
  • compliant
  • HTS Code
  • Control Type
  • ENABLE LOW
  • Family
  • LVC/LCX/Z
  • Type
  • Parameter
  • JESD-30 Code
  • R-PDSO-G5
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Length
  • 2.05 mm
  • Load Capacitance (CL)
  • 50 pF
  • Logic IC Type
  • BUS DRIVER
  • Max I(ol)
  • 0.024 A