Sanyo 109BF12HD2
Sanyo 109BF12HD2
Sanyo 109BF12HD2
Manufacturer No:
109BF12HD2
Manufacturer:
Sanyo
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
109BF12HD2 Information
  • Type
  • Parameter
  • Manufacturer
  • Sanyo Denki
  • Product Category
  • Blowers & Centrifugal Fans
  • RoHS Status
  • Current Type
  • DC
  • Operating Supply Voltage
  • 12 VDC
  • Airflow
  • 27.5 CFM (0.78 m3/min)
  • Bearing Type
  • Ball
  • Noise
  • 52 DBA
  • Speed
  • 2400 RPM
  • Power Rating
  • 7.2 W
  • Type
  • Parameter
  • Height
  • 120 mm
  • Depth
  • 120 mm
  • Width
  • 32 mm