ZMD ZSPM4141AI1W25
ZMD ZSPM4141AI1W25
ZMD ZSPM4141AI1W25
Manufacturer No:
ZSPM4141AI1W25
Manufacturer:
ZMD
Package:
Description:
Fixed 0.5mm PMIC
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
ZSPM4141AI1W25 Information
  • Type
  • Parameter
  • Surface Mount
  • YES
  • Number of Pins
  • 8
  • Number of Terminations
  • 8
  • Subcategory
  • Other Regulators
  • Packing Method
  • TAPE AND REEL
  • Technology
  • CMOS
  • Terminal Position
  • DUAL
  • Terminal Form
  • NO LEAD
  • Terminal Pitch
  • 0.5mm
  • Number of Outputs
  • 1
  • Type
  • Parameter
  • Qualification Status
  • Not Qualified
  • Output Type
  • Fixed
  • Current - Output
  • 200mA
  • Voltage - Output
  • 2.5V
  • Output Voltage 1
  • 2.5V
  • Input Voltage Absolute-Max
  • 6V
  • Load Regulation-Max(%)
  • 0.05%
  • Line Regulation-Max (%/V)
  • 0.025%
  • Operating Temperature TJ-Min
  • -20°C
  • REACH SVHC
  • No SVHC
Download datasheets and manufacturer documentation for ZMD ZSPM4141AI1W25.
ZSPM4141AI1W25 Overview
On the Voltage regulator IC, there are 8 terminations that can be connected. This IC Regulator has a type of output called Fixed. At present, it can produce an output of up to 200mA. The regulator has a total of 1 outputs to make sure that it delivers prompt, sufficient outputs. Depending on the chip, 8 pins may be available. As you can see, this regulator IC represents a typical Other Regulators component. There is a TAPE AND REEL way of packing the IC voltage regulators in the box. Generally, this voltage regulator IC can output 2.5V volts on a system level.