MURATA XRCFD26M000FYQ01R0
MURATA XRCFD26M000FYQ01R0
MURATA XRCFD26M000FYQ01R0
Manufacturer No:
XRCFD26M000FYQ01R0
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
XRCFD26M000FYQ01R0 Information
  • Murata Electronics
  • Series
  • XRCFD
  • Frequency
  • 26 MHz
  • Frequency Tolerance
  • ±20ppm
  • Load Capacitance
  • 8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • 150 Ohms
  • Operating Temperature
  • -30°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
  • 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.014" (0.35mm)