MURATA XRCFD26M000FXQ66R0
MURATA XRCFD26M000FXQ66R0
MURATA XRCFD26M000FXQ66R0
Manufacturer No:
XRCFD26M000FXQ66R0
Description:
26.0MHZ CRYSTAL UNIT-30 TO -10PP
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
XRCFD26M000FXQ66R0 Information
  • Murata Electronics
  • Series
  • XRCFD
  • Frequency
  • 26 MHz
  • Load Capacitance
  • 5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • 150 Ohms
  • Operating Temperature
  • -30°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
  • 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.014" (0.35mm)