MURATA XRCFD25M000F2N51R0
MURATA XRCFD25M000F2N51R0
MURATA XRCFD25M000F2N51R0
Manufacturer No:
XRCFD25M000F2N51R0
Manufacturer:
MURATA
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
25.0MHZ CRYSTAL UNIT +/-20PPM IN
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
XRCFD25M000F2N51R0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • XRCFD
  • Package
  • Tape & Reel (TR),Digi-Reel®,Cut Tape (CT)
  • Product Status
  • Obsolete
  • Type
  • MHz Crystal
  • Frequency
  • 25 MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Frequency Tolerance
  • ±20ppm
  • Load Capacitance
  • 5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • 300 Ohms
  • Parameter
  • Operating Mode
  • Fundamental
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
  • 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.014" (0.35mm)