MURATA XNCLH10M000CHJA2P0
MURATA XNCLH10M000CHJA2P0
MURATA XNCLH10M000CHJA2P0
Manufacturer No:
XNCLH10M000CHJA2P0
Manufacturer:
MURATA
Package:
8-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
XNCLH10M000CHJA2P0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • XNCLH
  • Package
  • Tape & Reel (TR),Digi-Reel®,Cut Tape (CT)
  • Product Status
  • Obsolete
  • Base Resonator
  • Crystal
  • Type
  • TCXO
  • Frequency
  • 10 MHz
  • Output
  • CMOS
  • Voltage - Supply
  • 3.3V
  • Frequency Stability
  • ±280ppb
  • Parameter
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C
  • Current - Supply (Max)
  • 3mA
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 8-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
  • 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.059" (1.50mm)