Renesas XLP738125.000000X
Renesas XLP738125.000000X
Manufacturer No:
XLP738125.000000X
Manufacturer:
Renesas
Package:
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL.125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
XLP738125.000000X Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Crystals, Oscillators, Resonators
  • Manufacturer
  • Renesas Electronics Corporation
  • Series
  • XPRESSO™ FXO-PC73
  • Packaging
  • Strip
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 12 Weeks
  • Absolute Pull Range (APR)
  • Base Resonator
  • Crystal
  • Current - Supply (Max)
  • 120mA
  • Frequency
  • 125 MHz
  • Type
  • Parameter
  • Frequency Stability
  • ±20ppm
  • Function
  • Enable/Disable
  • Height - Seated (Max)
  • 0.055" (1.40mm)
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Output
  • LVPECL
  • Package / Case
  • 6-SMD, No Lead
  • Ratings
  • Size / Dimension
  • 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)