Renesas XLH535067.250000I
Renesas XLH535067.250000I
Renesas XLH535067.250000I
Manufacturer No:
XLH535067.250000I
Manufacturer:
Renesas
Package:
6-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
XLH535067.250000I Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Strip
  • Series
  • XPRESSO? FXO-HC53
  • Size / Dimension
  • 0.203Lx0.132W 5.15mmx3.35mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 3.3V
  • Parameter
  • Frequency
  • 67.25MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Output
  • HCMOS
  • Function
  • Enable/Disable
  • Base Resonator
  • Crystal
  • Current - Supply (Max)
  • 47mA
  • Height Seated (Max)
  • 0.055 1.40mm