Renesas XLH335032.000000I
Renesas XLH335032.000000I
Renesas XLH335032.000000I
Manufacturer No:
XLH335032.000000I
Manufacturer:
Renesas
Package:
6-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Wed, May 13 - Thu, May 14, 2026
XLH335032.000000I Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 6 Weeks
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Strip
  • Series
  • XPRESSO? FXO-HC33
  • Size / Dimension
  • 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • XO (Standard)
  • Parameter
  • Voltage - Supply
  • 3.3V
  • Frequency
  • 32MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Output
  • HCMOS
  • Function
  • Enable/Disable
  • Base Resonator
  • Crystal
  • Current - Supply (Max)
  • 35mA
  • Height Seated (Max)
  • 0.039 1.00mm
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
The Renesas XLH335032.000000I is a high-performance, low-power oscillator designed for use in a wide range of applications. It is a 32.0000MHz HCMOS SMD oscillator with a frequency stability of ±50ppm over the operating temperature range of -40°C to +85°C. The oscillator has a low current consumption of only 2.5mA and a low jitter of 0.5ps. It is also RoHS compliant and has a high shock and vibration resistance.