Renesas X40430V14I-C
Manufacturer No:
X40430V14I-C
Manufacturer:
Package:
TSSOP
Description:
3V 14 Terminals 14-Pin Voltage supervisor 3 Channels 400kHz
X40430V14I-C Information
- Type
- Parameter
- Mount
- Surface Mount
- Package / Case
- TSSOP
- Packaging
- Bulk
- Published
- 2005
- JESD-609 Code
- e0
- Part Status
- Discontinued
- Number of Terminations
- 14
- ECCN Code
- EAR99
- Type
- Multi-Voltage Supervisor
- Terminal Finish
- Tin/Lead (Sn/Pb)
- Parameter
- Max Operating Temperature
- 85°C
- Min Operating Temperature
- -40°C
- Subcategory
- Power Management Circuits
- Technology
- CMOS
- Terminal Position
- DUAL
- Terminal Form
- GULL WING
- Number of Functions
- 1
- Supply Voltage
- 3V
- Terminal Pitch
- 0.65mm
- Frequency
- 400kHz
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas X40430V14I-C.
Datasheets:
X40430V14I-C Overview
This voltage supervisor has a total of 14 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in the form of a Bulk, power management is easy to use. Please find attached 1 functions for your reference in this IC power. Power management consists of 3 channels, each of which can be used independently. Please find attached TSSOP functions for your reference in this IC power. With power management, you get a lot of benefits that you won't find in other Multi-Voltage Supervisor products. IC management conducts at a voltage of 3V. Power management conducts at a voltage of 3. By Surface Mount, IC management has been mounted. A IC power such as this can be classified as a Power Management Circuits power management system. 14 pins are present in total in this power management. As a general rule, this IC management operates at a frequency of 400kHz, which is fine for most applications. In this IC power, there is a memory zone of 500B.