Renesas X40034S14-A
Manufacturer No:
X40034S14-A
Description:
3V 14-Pin Voltage supervisor 3 Channels
X40034S14-A Information
- Surface Mount
- YES
- Number of Terminals
- 14
- JESD-609 Code
- e0
- Moisture Sensitivity Level (MSL)
- 1 (Unlimited)
- Terminal Finish
- Tin/Lead (Sn/Pb)
- Additional Feature
- MANUAL RESET INPUT
- HTS Code
- Peak Reflow Temperature (Cel)
- 240
- Number of Functions
- 1
- Supply Voltage
- 3V
- Terminal Pitch
- 1.27mm
- Reach Compliance Code
- not_compliant
- Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
- NOT SPECIFIED
- Pin Count
- 14
- JESD-30 Code
- R-PDSO-G14
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas X40034S14-A.
X40034S14-A Overview
Power management is possible to find a series of 1 functions. A series of 3 channels can be found on this supervisor. The package peak reflow temperature is specified to be 240. The supervisor is always powered by a 3V volt supply. This power ic can be sub-categorized as Power Management Circuits. Power management has a total of 14 pins. There are other features such as MANUAL RESET INPUT to name a few. Other IC kinds, such as POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT are included in the power management system. This power management requires 3/5V power to work. IC management has a maximum operating temperature of 70°C. A total of 14 terminals exist on the power management.