MURATA TZ03P450F169B00
MURATA TZ03P450F169B00
MURATA TZ03P450F169B00
Manufacturer No:
TZ03P450F169B00
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
TZ03P450F169B00 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Through Hole
  • Terminal Shape
  • SNAP-IN
  • Material
  • Ceramic
  • Packaging
  • Bulk
  • Tolerance
  • 5%
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Feature
  • General Purpose
  • Pbfree Code
  • yes
  • Termination
  • Radial
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Type
  • Parameter
  • Temperature Coefficient
  • 500 ppm/°C
  • Terminal Finish
  • Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -25°C
  • Color
  • Yellow
  • Additional Feature
  • PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Capacitance
  • 45pF
  • Voltage - Rated DC
  • 100V
  • Terminal Pitch
  • 5mm