MURATA TZ03N100F169B00
MURATA TZ03N100F169B00
MURATA TZ03N100F169B00
Manufacturer No:
TZ03N100F169B00
Manufacturer:
MURATA
Package:
Ceramic
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
TZ03N100F169B00 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Through Hole
  • Package / Case
  • Ceramic
  • Terminal Shape
  • SNAP-IN
  • Tolerance
  • 50%
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Feature
  • General Purpose
  • Pbfree Code
  • yes
  • Termination
  • Radial
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Terminal Finish
  • Tin (Sn)
  • Type
  • Parameter
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -25°C
  • Additional Feature
  • PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Capacitance
  • 10pF
  • Voltage - Rated DC
  • 100V
  • Packing Method
  • BULK
  • Depth
  • 6mm