TI TLV27L1IDR
TI TLV27L1IDR
TI TLV27L1IDR
Manufacturer No:
TLV27L1IDR
Manufacturer:
TI
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC.Standard Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
TLV27L1IDR Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Bulk
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 6 Weeks
  • Amplifier Type
  • Standard
  • Current - Input Bias
  • 1 pA
  • Current - Output / Channel
  • 400 µA
  • Current - Supply
  • 7µA
  • Gain Bandwidth Product
  • 160 kHz
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Circuits
  • 1
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 125°C
  • Output Type
  • Rail-to-Rail
  • Package / Case
  • Slew Rate
  • 0.06V/µs
  • Supplier Device Package
  • 8-SOIC
  • Voltage - Input Offset
  • 500 µV
  • Voltage - Supply Span (Max)
  • 16 V
  • Voltage - Supply Span (Min)
  • 2.7 V