TI THS4150CDGK
TI THS4150CDGK
TI THS4150CDGK
Manufacturer No:
THS4150CDGK
Manufacturer:
TI
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8VSSOP.Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-VSSOP
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
THS4150CDGK Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Packaging
  • Tube
  • Part Status
  • Obsolete
  • Manufacturer Lead Time
  • 7 Weeks
  • -3db Bandwidth
  • 150 MHz
  • Amplifier Type
  • Differential
  • Current - Input Bias
  • 4.3 µA
  • Current - Output / Channel
  • 85 mA
  • Current - Supply
  • 17.5mA
  • Type
  • Parameter
  • Gain Bandwidth Product
  • 340 MHz
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Circuits
  • 1
  • Operating Temperature
  • 0°C ~ 70°C
  • Output Type
  • Differential
  • Package / Case
  • Slew Rate
  • 650V/µs
  • Supplier Device Package
  • 8-VSSOP
  • Voltage - Input Offset
  • 1.1 mV
  • Voltage - Supply Span (Max)
  • 33 V