VBsemi STD25P03LT4G-VB
VBsemi STD25P03LT4G-VB
Manufacturer No:
STD25P03LT4G-VB
Manufacturer:
VBsemi
Package:
Description:
30V 38A 46mΩ@4.5V 2.7W 2.5V@250uA TO-252 Single FETs, MOSFETs RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
STD25P03LT4G-VB Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • TO-252
  • Drain to Source Voltage
  • 30V
  • Current - Continuous Drain(Id)
  • 38A
  • RDS(on)
  • 46mΩ@4.5V
  • Pd - Power Dissipation
  • 2.7W
  • Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
  • 2.5V@250uA
  • Type
  • P-Channel
  • Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
  • 190pF
  • Output Capacitance(Coss)
  • 255pF
  • Input Capacitance(Ciss)
  • 1.35nF
  • Parameter
  • Operating Junction Temperature Range
  • -55℃~+150℃
  • Gate Charge(Qg)
  • 27nC@10V