ONSEMI STD25P03LT4G
ONSEMI STD25P03LT4G
Manufacturer No:
STD25P03LT4G
Manufacturer:
ONSEMI
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
Single P-Channel Logic Level Power MOSFET -30V, -25A, 72mΩ
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
STD25P03LT4G Information
  • Type
  • Parameter
  • Wide SOA Mosfets
  • 0
  • RDS(on) Max @ VGS = 4.5 V (mΩ)
  • 85
  • Qg Typ @ VGS = 4.5 V (nC)
  • 23.6
  • Container Type
  • REEL
  • Gate Level
  • Logic
  • Configuration
  • Single
  • ID Max (A)
  • -25
  • Ciss Typ (pF)
  • 900
  • Qrr Typ (nC)
  • Crss Typ (pF)
  • 105
  • Type
  • Parameter
  • Case Outline
  • 369C
  • RDS(on) Max @ VGS = 2.5 V (mΩ)
  • MSL Temp (°C)
  • 260
  • Low-Medium Voltage
  • Qg Typ @ VGS = 10 V (nC)
  • 75
  • MSL Type
  • 1
  • OPN in older Technology
  • 0
  • Vgs(th) Max (V)
  • -2
  • Qgd Typ @ VGS = 4.5 V (nC)