TI SM72295MA/NOPB
TI SM72295MA/NOPB
TI SM72295MA/NOPB
Manufacturer No:
SM72295MA/NOPB
Manufacturer:
TI
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description:
IC PHOTO FULL BRIDGE DR 28SOIC.Photovoltaics PMIC 28-SOIC
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
SM72295MA/NOPB Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Series
  • SolarMagic™
  • Packaging
  • Tube
  • Part Status
  • Obsolete
  • Manufacturer Lead Time
  • 18 Weeks
  • Applications
  • Photovoltaics
  • Current - Supply
  • 25µA
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 125°C
  • Type
  • Parameter
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
  • 28-SOIC
  • Voltage - Supply
  • 3V ~ 7V, 8V ~ 14V