ST SM6T15CA
ST SM6T15CA
ST SM6T15CA
Manufacturer No:
SM6T15CA
Manufacturer:
ST
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
600 W, 12.8 V TVS in SMB
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Wed, May 13 - Thu, May 14, 2026
SM6T15CA Information
  • Type
  • Parameter
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Active
  • Ihs Manufacturer
  • STMICROELECTRONICS
  • Part Package Code
  • DO-214AA
  • Pin Count
  • 2
  • Reach Compliance Code
  • not_compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Samacsys Manufacturer
  • STMicroelectronics
  • Breakdown Voltage-Max
  • 15.8 V
  • Type
  • Parameter
  • Breakdown Voltage-Min
  • 14.3 V
  • Breakdown Voltage-Nom
  • 15 V
  • Clamping Voltage-Max
  • 27.2 V
  • Configuration
  • SINGLE
  • Diode Capacitance-Min
  • 950 pF