MSKSEMI SM6T15CA-MS
MSKSEMI SM6T15CA-MS
Manufacturer No:
SM6T15CA-MS
Manufacturer:
MSKSEMI
Package:
Description:
28A 600W 12.8V 15.8V Bidirectional 15V DO-214AA(SMB) TVS Diodes RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
SM6T15CA-MS Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • DO-214AA(SMB)
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 1uA
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 28A
  • Operating temperature
  • -65℃~+175℃
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 600W
  • Clamping Voltage
  • 12.8V
  • Number of Channels
  • 1
  • Voltage - Breakdown
  • 15.8V
  • Polarity
  • Bidirectional
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 15V