INFINEON SAB-C165-L25MHATR
INFINEON SAB-C165-L25MHATR
INFINEON SAB-C165-L25MHATR
Manufacturer No:
SAB-C165-L25MHATR
Manufacturer:
INFINEON
Package:
Description:
Microcontroller 100 Pin
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
SAB-C165-L25MHATR Information
  • Type
  • Parameter
  • Number of Pins
  • 100
  • Max Operating Temperature
  • 70°C
  • Min Operating Temperature
  • 0°C
  • Operating Supply Voltage
  • 5V
  • Interface
  • SPI, USART
  • Power Dissipation-Max
  • 1.5W
  • RAM Size
  • 2kB
  • Memory Type
  • ROMless
  • Frequency (Max)
  • 25MHz
  • Data Bus Width
  • 16b
  • Type
  • Parameter
  • Number of Timers/Counters
  • 5
  • Number of Programmable I/O
  • 77
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
Download datasheets and manufacturer documentation for INFINEON SAB-C165-L25MHATR.
SAB-C165-L25MHATR Overview
On the chip, there are 100 pins that are accessible. A total of 5 timers/counters are included in the package. There's built-in ROMless memory in the equipment. This 8 Programmable I/O section allows you to program the device in many different ways depending on what you need.
SAB-C165-L25MHATR Features
Minimum temperature of 0°C