LRC S-LBZX84C33LT1G
LRC S-LBZX84C33LT1G
Manufacturer No:
S-LBZX84C33LT1G
Manufacturer:
LRC
Package:
Description:
300mW 31V~35V 33V SOT-23 Single Zener Diodes RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
S-LBZX84C33LT1G Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-23
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 50nA
  • Operating Junction Temperature Range
  • -55℃~+150℃
  • Impedance(Zzt)
  • 80Ω
  • Pd - Power Dissipation
  • 300mW
  • Zener Voltage(Range)
  • 31V~35V
  • Zener Voltage(Nom)
  • 33V