MURATA RGLD4X473J
MURATA RGLD4X473J
MURATA RGLD4X473J
Manufacturer No:
RGLD4X473J
RGLD4X473J Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Through Hole
  • Tolerance
  • 5%
  • Temperature Coefficient
  • 200 ppm/°C
  • Resistance
  • 47kOhm
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
  • ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Lead Pitch
  • 2.54mm
  • Working Voltage
  • 100V
  • Circuit Type
  • Isolated
  • Power Per Element
  • 125mW