MURATA RGLD4X472J
MURATA RGLD4X472J
MURATA RGLD4X472J
Manufacturer No:
RGLD4X472J
RGLD4X472J Information
  • SIP
  • Surface Mount
  • NO
  • Terminal Shape
  • FLAT
  • Mounting Feature
  • THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
  • 5%
  • Pbfree Code
  • yes
  • Temperature Coefficient
  • 200 ppm/°C
  • Resistance
  • 4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
  • BULK
  • Technology
  • METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
  • 1
  • Terminal Pitch
  • 2.54mm
  • Depth
  • 2.5mm