MURATA RGLD4X223J
MURATA RGLD4X223J
MURATA RGLD4X223J
Manufacturer No:
RGLD4X223J
RGLD4X223J Information
  • Type
  • Parameter
  • Surface Mount
  • NO
  • Terminal Shape
  • FLAT
  • Mounting Feature
  • THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
  • 5%
  • Pbfree Code
  • yes
  • Number of Terminations
  • 5
  • Termination
  • SIP
  • Temperature Coefficient
  • 200 ppm/°C
  • Resistance
  • 22kOhm
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
  • BULK
  • Technology
  • METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
  • 1
  • ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
  • 0.5W