MURATA RGLD4X152J
MURATA RGLD4X152J
MURATA RGLD4X152J
Manufacturer No:
RGLD4X152J
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
RGLD4X152J Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Through Hole
  • Package / Case
  • SIP
  • Terminal Shape
  • FLAT
  • Tolerance
  • 5%
  • Pbfree Code
  • yes
  • Temperature Coefficient
  • 200 ppm/°C
  • Resistance
  • 1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
  • BULK
  • Technology
  • METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
  • 1
  • ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Lead Pitch
  • 2.54mm