MURATA RGLD4X104J
MURATA RGLD4X104J
MURATA RGLD4X104J
Manufacturer No:
RGLD4X104J
Manufacturer:
MURATA
Package:
SIP
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
RGLD4X104J Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Through Hole
  • Package / Case
  • SIP
  • Number of Pins
  • 4
  • Series
  • RGLD(X TYPE)
  • Tolerance
  • 5%
  • Number of Terminations
  • 5
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Temperature Coefficient
  • 200 ppm/°C
  • Resistance
  • 100kOhm
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Type
  • Parameter
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
  • Subcategory
  • Array/Network Resistors
  • Packing Method
  • Bulk
  • Construction
  • Low Profile
  • Resistor Type
  • ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Lead Pitch
  • 2.54mm
  • Working Voltage
  • 100V
  • Circuit Type
  • Isolated
  • Power Per Element
  • 125mW