TI REG102NA-3.3/3K
TI REG102NA-3.3/3K
TI REG102NA-3.3/3K
Manufacturer No:
REG102NA-3.3/3K
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5.Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA SOT-23-5
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
REG102NA-3.3/3K Information
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Bulk
  • Manufacturer Lead Time
  • 12 Weeks
  • Current - Output
  • 250mA
  • Current - Supply (Max)
  • 800 µA
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C
  • PSRR
  • 65dB (120Hz)
  • Voltage - Input (Max)
  • 10V