Remington R-CX-1002-240
Remington R-CX-1002-240
Remington R-CX-1002-240
Manufacturer No:
R-CX-1002-240
Manufacturer:
Remington
Package:
Description:
COAX CBL SMA TO SMA 20'.Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-400 240.0" (6.1m) 20.0'
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
R-CX-1002-240 Information
  • Type
  • Parameter
  • Series
  • R-CX-1002
  • Packaging
  • Bag
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 1 Weeks
  • 1st Connector
  • SMA Plug, Right Angle
  • 1st Connector Mounting Type
  • Free Hanging (In-Line)
  • 1st Contact Gender
  • Male
  • 2nd Connector
  • SMA Plug, Right Angle
  • 2nd Connector Mounting Type
  • Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Contact Gender
  • Male
  • Type
  • Parameter
  • Cable Type
  • RG-400
  • Color
  • Tan
  • Features
  • Shielded
  • Frequency - Max
  • 12.4 GHz
  • Length
  • 240.0" (6.1m) 20.0'
  • Operating Temperature
  • -55°C ~ 165°C
  • Overall Impedance
  • 50 Ohms