MURATA PVG3G502A01R00
MURATA PVG3G502A01R00
MURATA PVG3G502A01R00
Manufacturer No:
PVG3G502A01R00
Description:
TRIMMER SURFACE MOUNT, Cermet, 5kOhm, 30%,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
PVG3G502A01R00 Information
  • Tolerance
  • 30%
  • Resistance
  • 5kOhm
  • Power Rating
  • 250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
  • 0.25W
  • Rated Temperature
  • 70°C