MURATA PVG3G205A01R00
MURATA PVG3G205A01R00
MURATA PVG3G205A01R00
Manufacturer No:
PVG3G205A01R00
Description:
TRIMMER SURFACE MOUNT, Cermet, 2MOhm, 30%,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PVG3G205A01R00 Information
  • Type
  • Parameter
  • Package / Case
  • Tolerance
  • 30%
  • Resistance
  • 2MOhm
  • Power Rating
  • 250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
  • 0.25W
  • Rated Temperature
  • 70°C