MURATA PV01W502A01M02
MURATA PV01W502A01M02
MURATA PV01W502A01M02
Manufacturer No:
PV01W502A01M02
Description:
TRIMMER SURFACE MOUNT, Cermet, 5kOhm, 10%,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PV01W502A01M02 Information
  • Tolerance
  • 10%
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Resistance
  • 5kOhm
  • Composition
  • Cermet
  • Power Rating
  • 250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
  • 0.25W
  • Rated Temperature
  • 85°C