MURATA PV01W203A01M02
MURATA PV01W203A01M02
MURATA PV01W203A01M02
Manufacturer No:
PV01W203A01M02
Description:
TRIMMER SURFACE MOUNT, Cermet, Potentiometer, 20kOhm, 20%,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PV01W203A01M02 Information
  • Tolerance
  • 20%
  • Termination
  • Through Hole
  • Resistance
  • 20kOhm
  • Max Operating Temperature
  • 70°C
  • Min Operating Temperature
  • 0°C
  • Composition
  • Cermet, Potentiometer
  • Power Rating
  • 500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
  • 0.25W
  • Rated Temperature
  • 85°C